Dažnai užduodami klausimai

Priežastys gali būti kelios:

  1. Reikia patikrinti kaminą, galbūt jis seniai valytas, todėl yra smarkiai susilpnėjusi trauka, tokiu atveju reikėtų jį išvalyti.
  2. Šildymo sistemos siurblio pratakumas, jei srautas yra didesnis nei rekomenduojamas techniniame pase, būtina jį sumažinti iki rekomenduojamo (pvz.: L40 – iki 1000Ltr per valandą).
  3. Prasta malkų kokybė (dažniausiai itin drėgnos) tokių atvejų nėra daug bet jiems pasitaikius rekomenduojame naudoti oro įpūtimo ventiliatorių kuris suaktyvina degimą.
  4. Neteisingai parinktas katilo modelis Jūsų pastatui, katilo galingumas per žemas. Šis atvejis itin retas, bet įmanomas, tokiu atveju tektu keisti katilą, arba statyti papildomą šilumos šaltinį.

Galimos priežastys yra kelios: laikoma per žema temperatūra katile, per silpna trauka, drėgnos malkos.

  1. Pagrindinė tokių atveju priežastis būna vartotoju klaida mažinant temperatūra katile, o ne šildymo sistemoje, todėl katile sumažėjus temperatūrai (nukritus žemiau 55 C) pradeda formuotis kondensatas. Paparasčiausias ir efektyviausias būdas to išvengti, tai katilo temperatūros reguliatorių laikyti rekomenduojamoje padėtyje, apie 70 C temperatūra kūrenant malkomis ir 80 C kūrenant anglimi, o jei namuose per šilta mažinti temperatūra šildymo sistemoje prisukant radiatorius, ar kitaip mažinant šilumos nešėjo pratakumą (termostatiniai, ar mechaniniai trieigiai voztuvai)
  2. Silpna trauka, turi įtakos drėgmės išssiskyrusios iš deginamų produktų užsilaikymui katilo viduje, tokiu atveju reikėtų spresti kamino traukos padidinimą (rekomenduojama 10-20 paskalių ribose) tai gali būti kamino išvalymas, arba kamino aukščio didinimas, priklausomai kokią problemą aptinkate.
  3. Drėgnų malkų atveju yra tik keli sprendimo būdai, pakeisti kūrenamas drėgnas malkas į geriau ir ilgiau džiovintas (rekomenduojamas standartinis drėgnumas 15-25 %, tik nupjautos medienos drėgnumas siekia 50-60%) jei galimybės šildymo sezono metu pakeisti kuro nėra, siūlome aktyviau naudoti įputimo ventilaitorių, kurio pagalba, bus aktyvinamas degimo procesas ir susidarę garai bus stumiami iš katilo į kaminą.

Kuriant ir testuojant viršutinio degimo katilus, buvo išsikeltos užduotys KATILO GALIA  + PASTATO PLOTAS + KURO SANAUDOS, turi duoti norimą rezultatą DEGIMO LAIKAS + ŠILUMA + KURO EKONOMIJA. Kėkvienas katilas yra pritaikytas tam tikro ploto pastatams, ir skaičiuojama kad jis turi palaikyti šilumą pastate, kūrenant malkomis apie 24 val. šalčiausiu metu, taupant apie 20-30% kuro (lyginant su apatinio degimo katilais). Jei to rezultato neturime galimos šios priežastys:

  1. Namo plotas yra didesnis nei deklaruojamas konkrečiam katilo modeliui. Sprendimai: keisti katilą į galingesnį; prijungti papildomą katilą su mažesne galia (nes šiltesniais mėnesiais gali pakakti ir mažesnio galingumo katilo nei rekomenduojama);
  2. Dažna problema būna senų šildymo sistemų siurblių naudojimas, jie veikia dideliais greičiais kas buvo reikalinga apatinio degimo katilams, kad kuo greičiau šilumą iš katilo neštu į pastatą, taip mažinant šilumos praradimus. Viršutinio degimo katilai atvirkšiai, energijos nešvaisto, bet stabiliam veikimui ir temperatūros palaikymui reikalingas pratakumo kontroliavimas (L10/L10u – iki 400 Ltr per valandą, L20/L20u – iki 600 Ltr per valandą, L40/L40u – iki 1000 Ltr per valandą) jei pratakumas smarkiai didesnis katilas nespėja pasiekti jam nustatytos temperatūros, bet tuo pačiu aktyviai degindamas kurą, neturi poilsio tarpų. Sprendimas sureguliuoti pratakumą šildymo sistemoje.
  3. Vis dar pasitaikantis atvejis senos statybos namuose, itin prastas namo apšiltinimas, dėl šios priežasties dideli šilumos energijos kiekiai tiesiog išvaistomi, per neįzoliuotas sienas, langus, stogą. Sprendimas, net ir minimalus tokio namo apšildymas duodą neįtikėtinus rezultatus, degimo laikas ženkliai didėja.

Kuro rūšių pasirinkimas naudojant LIEPSNELĖ katilus yra gana platus:

L10, L20 ir L40 kūrenami malkomis ir medienos produktais (pjuvenomis, pjuvenų briketais, medienos atliekomis). Malkos vidutiniškai šaltuoju periodu dega apie parą, geros kokybės pjuvenų briketai 2-3 kartus ilgiau. Norint kūrenti pjuvenas, rekomenduojama, jas dėti sluoksniais kartu su malkomis, jei kūrenti vien pjuvenas, oro skirstytuvas greičiau susidėvės dėl buvimo žarijose.

L10u, L20u ir L40u kūrenami tais pačiais produktais kaip ir anksčiau pamynėti modeliai ir papildomai durpių briketais ir anglimi. Durpių briketais degimo procesas trunka 2-3 paras, anglimi nuo 3 iki 7 parų (vidutiniškai Lietuvoje šaltuoju periodu 4-5 paras).

Kokį kurą rinktis dažniausiai nulemia aplinkybės ir gyvenimo būdas, turint savos medienos, daugelio vartotojų kuras būna malkos ir pjuvenos. Miesto gyventojai dažnai renkasi malkas arba pjuvenų briketus. Anglį ir durpių briketus, renkasi nuošaliau gyvenantys, bei itin laiką taupantys vartotojai.

Ši problema pasitaikanti 1 iš 5 namų, dėl šios priežasties visuomet klientus informuojame kad yra galimybė jungti priverstinio įputimo ventiliatorių kuris padedą suaktyvinti degimą. Nuo 2015 metų pradžios visuose mūsų katiluose ventiliatorius yra komplektacijos dalis.

Senojo tipo L10 ir L10u katilai turėjo keletą problemų kurias nusprendėme išspresti, tai buvo degimo proceso įnertiškumas ir nestabilumas, naudojant malkas būdavo problemų dėl jų mažų gabaritų (katilas buvo siauras ir malkos buvo sukraunamos nepatogiai).

2013m. / 2014m. šildymo sezono metu išbandėme pakeitimus L10 ir L10u modeliuose, katilas buvo sumažintas, tačiau tai buvo kompensuota padidinus katilo apimtį, rezultate gavome daug stabilesnį degimo procesą, patogesnį pačio katilo valdymą irk as dažnam vartotojui aktualu papildomus 10cm malkų ilgiui (šiuo metu tinkamas 35-45 cm). Lyginant pardavimų rezultatus po šių pakeitimų ankstesnieji L10 ir L10u sudarydavo 4-5% įmonės parduodamų katilų, o dabar jau antrus metus stebime augimą siekiantį  13-15% visų katilų pardavimų. Vadinasi pakeitimai buvo įvertinti ir šiai dienai tampa vis populiaresni.

Pastaruosius 3-4 metus, labai aktyviai dirbome keliomis krptymis, kokybės, išvaizdos ir saugumo. Tai viršaus uždengimas yra saugumo sprendimas. Tai buvo pasiekta dirbant su TÜV Thüringen įmonės darbuotojais, senoji atvira sklendė tūri keletą pavojingų momentų, mechaninio pažeidimo atveju, ar kokio kito kontakto vartotojui nepastebėjus oro padavimas į katilą gali tapti nekontroliuojamas. Tap pat esant stipriam vėjui lauke per didelės traukos atveju katilo sklendė gali staiga šoktelti į viršų ir tiesiog nebegrįžti į pradinę padėtį, vėlgi turime nekontroliuoajamą oro padavimą. Mūsų atveju nei mechaninis nei atgalinis oro srautas nėra pavojingas nes sklendė stabiliai pritvirtinta, ir juda ant specialių lankstų, kurie su termoreguliatoriaus pagalba ją uždaro arba atidaro. Saugumas labai svarbus klausimas todėl ties juo dirbame nuolat.

Senoji technologija tikrai yra gera, tačiau turi keleta probleminių taškų, jei naudojamas medinis strypelis, mikro įtrukimo atveju sklendė nefunkcionuoja kaip tūrėtų o vartotojas tą sunkiai pastebi. Jei naudojamas metalinis strypelis jo  jautrumas yra gana silpnas nes metalas kaip ir katilas reaguoja į temperatūrą taigi plėsdamasis šiek tiek netiksliai valdo katilą.

Bet didžiausia problema, vartotojams sunkiai perprantamas sureguliavimo būdas, mūsų paskaičiavimais pirmais sezonais, vos 30-40% vartotojų suprazdavo bišiluminio reguliatoriaus veikimo principą, ko pasekoje prie katilo praleisdavo daugiau laiko nei prie apatinio degimų katilo anksčiau. Priimtas sprendimas pakeisti senąjį valdymo metodą į daug paprastesnį ir labiau suprantamą, šią problemą beveik panaikino.

Dažnai minime kokybės klausimą, tai teleskopo atveju, paminėsime jį vėl. Teleskopas kaip ir skirstytuvas neturi jokio kontkato su vandeniu ar kitu šilumos nešėju, kuris kontaktuoja si visa katilo vidine sienele ir ją pastoviai aušina, todėl teleskopas dažnai būna irgi veikiamas aukštų temperatūrų. Laboratoriniais tyrimais remdamiesi ir suvokdami, kad ~450 C atsparumo plienas negali atstoti ~670 C atsparumo nerudijančio plieno, jo ilgaamžiškumo ir patvarumo, palikome šią detalę nepakeista, šiai dienai turbūt vieninteliai visas 3 teleskopo dalis gaminame iš nerūdijančio plieno. Kokybė ir ilgaamžiškumas.

Visi gamintojai, tyrinėja savaip, išsikelia sau užduotis, siekia optimalaus rezultato, taip ir mes pagrindinę degimo procese dalyvaujančią detalę mėginame sukurti paksimaliai efektyvę ir ilgaamžę. Mūsų skirstytuvas pasižymi geru šviežio oro paskirstymu degimo paviršiuje ir kas svarbu nedideliu svorių, todėl jį naudojant nėra sudėtinga katilą kūrenti ir vyresnio amčiaus žmonėms, esame matę skirstytuvų kurį pakelti ir ne kėkvienas vyras sugebėtu. Be to mūsų skirstytuvas šiuo metu yra pritaikytas visoms mūsų katiluose įmanomoms kūrenti kuro rūšims, tai itin palengvina, vartotojams gyvenimą, o ir gamyklai gaminti mažiau detalių tenka.

Pateikite klausimą