Dažnai užduodami klausimai

Priežastys gali būti kelios:

  1. Kaminas. Reikia patikrinti kaminą, galbūt jis seniai valytas, todėl yra smarkiai susilpnėjusi trauka, tokiu atveju reikėtų jį išvalyti.
  2. Cirkuliacinis siurbliukas. Šildymo sistemos siurblio pratakumas, jei srautas yra didesnis nei rekomenduojamas techniniame pase, turi būti sumažintas iki rekomenduojamo (pvz.: L40 – iki 1000Ltr per valandą).
  3. Kuras. Prasta malkų kokybė (dažniausiai itin drėgnos) tokių atvejų nėra daug bet jiems pasitaikius rekomenduojame naudoti oro įpūtimo ventiliatorių kuris suaktyvina degimą.
  4. Katilas. Neteisingai parinktas katilo modelis Jūsų pastatui, katilo galingumas per žemas. Šis atvejis itin retas, bet įmanomas, tokiu atveju tektu keisti katilą, arba statyti papildomą šilumos šaltinį.

Galimos priežastys yra kelios:

  1. Per žema temperatūra katile. Pagrindinė tokių atveju priežastis būna vartotoju klaida, kada mažinama temperatūra katile, o ne šildymo sistemoje. Katile sumažėjus temperatūrai (nukritus žemiau 55 C) pradeda formuotis kondensatas. Paparasčiausias ir efektyviausias būdas to išvengti, tai katilo temperatūros reguliatorių laikyti rekomenduojamoje padėtyje, apie 70 C temperatūra kūrenant malkomis ir 80 C kūrenant anglimi, o jei namuose per šilta mažinti temperatūrą šildymo sistemoje prisukant radiatorius, ar kitaip mažinant šilumos nešėjo pratakumą (termostatiniai ar mechaniniai trieigiai vožtuvai)
  2. Silpna dūmtraukio trauka. Silpna trauka turi įtakos drėgmės, išssiskyrusios iš deginamų produktų, užsilaikymui katilo viduje, tokiu atveju reikėtų spresti kamino traukos padidinimą. Tai gali būti kamino išvalymas arba kamino aukščio didinimas, priklausomai kokią problemą aptinkate.
  3. Drėgnas kuras. Drėgnų malkų atveju yra tik keli sprendimo būdai: pakeisti kūrenamas drėgnas malkas į geriau ir ilgiau džiovintas (rekomenduojamas standartinis drėgnumas 15-25 %, tik nupjautos medienos drėgnumas siekia 50-60%), jei galimybės šildymo sezono metu pakeisti kuro nėra, siūlome aktyviau naudoti įputimo ventilaitorių, kurio pagalba, bus aktyvinamas degimo procesas ir susidarę garai bus stumiami iš katilo į kaminą.

Kuriant ir testuojant viršutinio degimo katilus, buvo išsikeltos užduotys -KATILO GALIA  + PASTATO PLOTAS + KURO SANAUDOS- turi duoti norimą rezultatą -DEGIMO LAIKAS + ŠILUMA + KURO EKONOMIJA. Kiekvienas katilas yra pritaikytas tam tikro ploto pastatams ir skaičiuojama kad jis turi palaikyti šilumą pastate, kūrenant malkomis apie 24 val. šalčiausiu metu, taupant apie 20-30% kuro (lyginant su apatinio degimo katilais). Jei to rezultato neturime galimos šios priežastys:

  1. Namo plotas yra didesnis nei rekomenduojamas konkrečiam katilo modeliui. Sprendimai: keisti katilą į galingesnį; prijungti papildomą katilą su mažesne galia (nes šiltesniais mėnesiais gali pakakti ir mažesnio galingumo katilo nei rekomenduojama);
  2. Dažna problema būna senų šildymo sistemų siurblių naudojimas, jie veikia dideliais greičiais kas buvo reikalinga apatinio degimo katilams, kad kuo greičiau šilumą iš katilo neštu į pastatą, taip mažinant šilumos praradimus. Viršutinio degimo katilai atvirkšiai, energijos nešvaisto, bet stabiliam veikimui ir temperatūros palaikymui reikalingas pratakumo kontroliavimas (L10 ir Comfort 10 linijos modeliams – iki 400 Ltr per valandą, L20 ir Comfort 20 linijos modeliams – iki 600 Ltr per valandą, L40 ir Comfort 40 linijos modeliams – iki 1000 Ltr per valandą) jei pratakumas smarkiai didesnis katilas nespėja pasiekti jam nustatytos temperatūros, bet tuo pačiu aktyviai degindamas kurą, neturi poilsio tarpų. Sprendimas sureguliuoti pratakumą šildymo sistemoje.
  3. Vis dar pasitaikantis atvejis senos statybos namuose, itin prastas namo apšiltinimas, dėl šios priežasties dideli šilumos energijos kiekiai tiesiog išvaistomi, per neįzoliuotas sienas, langus, stogą. Net ir minimalus tokio namo apšildymas duodą neįtikėtinus rezultatus, degimo laikas ženkliai ilgėja.

Kuro rūšių pasirinkimas naudojant LIEPSNELĖ katilus yra gana platus:

L ir Comfort modeliai kūrenami malkomis ir medienos produktais (pjuvenomis, pjuvenų briketais, medienos atliekomis). Malkos vidutiniškai šaltuoju periodu dega apie parą, geros kokybės pjuvenų briketai 1,5-2,5 karto ilgiau. Norint kūrenti pjuvenas, rekomenduojama, jas dėti sluoksniais kartu su malkomis, jei kūrenti vien pjuvenas, oro skirstytuvas greičiau susidėvės dėl buvimo žarijose.

L ir Comfort universalus modeliai kūrenami tais pačiais produktais kaip ir anksčiau paminėti modeliai ir papildomai durpių briketais bei anglimi. Durpių briketais degimo procesas trunka 2-3 paras, anglimi nuo 3 iki 7 parų (vidutiniškai Lietuvoje šaltuoju periodu 4-5 paras).

Kokį kurą rinktis dažniausiai nulemia aplinkybės ir gyvenimo būdas, turint savos medienos, daugelio vartotojų kuras būna malkos ir pjuvenos. Miesto gyventojai dažnai renkasi malkas arba pjuvenų briketus. Anglį ir durpių briketus, renkasi nuošaliau gyvenantys, bei itin laiką taupantys vartotojai.

Dėl šios priežasties visuomet klientus informuojame, kad yra galimybė prijungti priverstinio įputimo ventiliatorių, kuris padedą suaktyvinti degimą. Nuo 2015 metų pradžios visuose mūsų katiluose ventiliatorius yra komplektacijos dalis.

Senojo tipo L10 ir L10u katilai turėjo keletą problemų kurias nusprendėme išspresti. Tai buvo degimo proceso įnertiškumas ir nestabilumas, naudojant malkas būdavo problemų dėl jų mažų gabaritų (katilas buvo siauras ir malkas sukrauti buvo nepatogu).

2013m. / 2014m. šildymo sezono metu išbandėme pakeitimus L10 ir L10u modeliuose. Katilas buvo sumažintas, tačiau tai buvo kompensuota padidinus katilo apimtį, rezultate gavome daug stabilesnį degimo procesą, patogesnį pačio katilo valdymą ir kas dažnam vartotojui aktualu, papildomus 10cm malkų ilgiui (šiuo metu tinkamas 35-45 cm). Lyginant pardavimų rezultatus po šių pakeitimų ankstesnieji L10 ir L10u sudarydavo 4-5% įmonės parduodamų katilų, o dabar stebime augimą siekiantį  13-15% visų katilų pardavimų. Vadinasi pakeitimai buvo įvertinti ir pasiteisino.

Pastaruosius 3-4 metus, labai aktyviai dirbome keliomis kryptimis, kokybės, saugumo ir išvaizdos. Tai viršaus uždengimas yra saugumo sprendimas. Tai buvo pasiekta dirbant su TÜV Thüringen įmonės darbuotojais, senoji atvira sklendė tūri keletą pavojingų momentų, mechaninio pažeidimo atveju, ar kokio kito kontakto vartotojui nepastebėjus oro padavimas į katilą gali tapti nekontroliuojamas. Tap pat esant stipriam vėjui lauke per didelės traukos atveju katilo sklendė gali staiga šoktelti į viršų ir tiesiog nebegrįžti į pradinę padėtį, vėlgi turime nekontroliuoajamą oro padavimą. Mūsų atveju nei mechaninis nei atgalinis oro srautas nėra pavojingas nes sklendė stabiliai pritvirtinta, ir juda ant specialių lankstų, kurie su termoreguliatoriaus pagalba ją uždaro arba atidaro. Saugumas labai svarbus klausimas todėl ties juo dirbame nuolat.

Senoji technologija tikrai yra gera, tačiau turi keleta probleminių taškų. Jei naudojamas medinis strypelis, įtrūkimo atveju sklendė nefunkcionuoja kaip tūrėtų, o vartotojas tą sunkiai pastebi. Jei naudojamas metalinis strypelis jo  jautrumas yra gana silpnas nes metalas kaip ir katilas reaguoja į temperatūrą taigi plėsdamasis netiksliai valdo katilą.

Bet didžiausia problema, vartotojams sunkiai perprantamas sureguliavimo būdas, mūsų paskaičiavimais pirmais sezonais vos 30-40% vartotojų suprasdavo bišiluminio reguliatoriaus veikimo principą, ko pasekoje prie katilo praleisdavo daugiau laiko nei prie apatinio degimų katilo anksčiau. Priimtas sprendimas pakeisti senąjį sklendės valdymo metodą į daug paprastesnį ir labiau suprantamą, šią problemą beveik panaikino.

Dažnai minime kokybės klausimą, tai teleskopo atveju, paminėsime jį vėl. Teleskopas kaip ir skirstytuvas neturi jokio kontkato su vandeniu ar kitu šilumos nešėju, kuris kontaktuoja su visa katilo vidine sienele ir ją pastoviai aušina. Todėl teleskopas yra veikiamas aukštų temperatūrų. Laboratoriniais tyrimais remdamiesi ir suvokdami, kad ~450 C atsparumo plienas negali atstoti ~670 C atsparumo nerudijančio plieno, jo ilgaamžiškumo ir patvarumo, palikome šią detalę nepakeista, šiai dienai turbūt vieninteliai visas 3 teleskopo dalis gaminame iš nerūdijančio plieno. Kokybė ir ilgaamžiškumas.

Visi gamintojai išsikelia sau užduotis, siekia optimalaus rezultato, taip ir mes pagrindinę degimo procese dalyvaujančią detalę mėginame sukurti maksimaliai efektyvią ir ilgaamžę. Mūsų skirstytuvas pasižymi geru šviežio oro paskirstymu degimo paviršiuje ir kas svarbu nedideliu svorių. Todėl jį naudojant nėra sudėtinga katilą kūrenti ir vyresnio amčiaus žmonėms. Esame matę skirstytuvų kuriuos pakelti ir ne kiekvienas vyras sugebėtų. Be to mūsų skirstytuvas šiuo metu yra pritaikytas visoms mūsų katiluose įmanomoms kūrenti kuro rūšims, tai palengvina vartotojams gyvenimą, o ir gamyklai gaminti mažiau detalių tenka.

Pateikite klausimą